stycznia 21, 2016

Kłos dobierany inaczej - dwie kombinacje


 


Witajcie kochani ! 

Zapraszam na kontynuacje kłosa dobieranego inaczej, czyli dwie kombinacje:)

W poprzednim poście o fryzurkach przygotowałam krótki tutorial,  jak wykonać kłosa dobieranego inaczej. A dzisiaj mam dla was dwie kombinacje tego oto kłosa, fryzurki wykonanałam oczywiście na mojej treningowej blond główce fryzjerskiej , Zapraszam:)


Jak wykonać taki oto kłos dobierany ...

- Zaczynając od nasady włosów pleciemy normalny kłos. Czyli bierzemy cienkie pasmo, które dzielimy na dwie części i z prawego pasemka z samego brzegu wydzielamy cienkie pasemko które przekładamy do środka i łączymy lewym pasmem. Z lewego pasma wydzielamy cienkie pasemko, które także przekładamy do samego środka i łączymy z prawym pasmem, powtarzamy przekładanie pasemek raz jeszcze...

- W kolejnym etapie dokładnie to samo robimy, czyli gdy wydzielamy cienkie pasemko z lewej strony, przekładamy je do środka na prawą stronę i już zaczynamy dobierać drugie pasmo z lewej ale zewnętrznej strony, czyli od nasady włosów. Tak samo robimy z prawą stroną, wydzielamy cienkie pasemko, które przekładamy do środka na lewą stroną i dobieramy drugie coraz grubsze pasmo z prawej zewnętrznej strony. Przeplatanie oraz dobieranie kolejnych pasm należy powtarzać na przemian. 

- Jest to luźny kłos dobierany, więc po przekładaniu pasm, dobieramy grubsze pasma kierując kłosa ku lewej stronie, pod kątem skośnym.


- Następnie, gdy nasz dobierany kłos jest już pod kątem skośnym, kierujemy się już ku środkowi i przekładanie oraz dobieranie pasm powtarzamy na przemian.

- Gdy jesteśmy już poniżej linii włosów i nie mamy już co dobierać, przekładamy pasemka jak na samym początku, czyli pleciemy już normalny warkocz kłos i związujemy gumeczką.

 - Na sam koniec spleciony warkocz możemy lekko powyciągać  aby kłos dobierany lepiej się prezentował. I Gotowe! Gdy fryzurka jest już gotowa, a chcemy ją troszkę zmodyfikować, po prostu upinamy ją troszkę inaczej. A jak to robimy? 

Pierwsza kombinacja polega na tym, że łapiemy za koniec warkocza, który następnie przekładamy na prawą górną stronę, tak aby znalazł się on blisko rozpoczętego kłosa i wsówkami podpinamy koniec warkocza pod kłosem. Dolną partię włosów również podpinamy wsóweczkami i fryzurkę ozdabiamy ozdobną spinką.

Druga kombinacja różni się tylko tym, że dolny warkocz kłos zawijamy i wsóweczkami podpinany tym razem w prawym dolnym boku i także ozdabiamy ozdobnym kwiatuszkiem. I Gotowe!  

Zapraszam do oglądania zdjęć zmodyfikowanego dobieranego kłosa...


Podobają wam się moje kombinacje kłosa dobieranego inaczej ? I która wersja najbardziej wam się podoba? Dajcie znać, co myślicie o tym...


Miłego wieczorku życzę
Pozdrawiam 
Ela
7 komentarzy:

  1. Wow...wygląda to rewelacyjnie, szkoda, że mam rzadkie włosy i u mnie efektu takiego raczej nie będzie.

    OdpowiedzUsuń
  2. O jacie pięknie ! Dla mnie zwykły warkocz to wyzwanie ... ;(

    OdpowiedzUsuń
  3. Przepiękny efekt!! Sama mam dwie lewe ręce do włosów i kiedy tylko mogę wysługuję się koleżankami żeby zdziałały na moich włosach coś ciekawego ;)

    OdpowiedzUsuń

*Bardzo mi miło, że tu jesteś!
*Każdy komentarz i obserwacja dają mi wiele radości i motywuje mnie do dalszego pisania.
*Jeśli podoba ci się mój blog - zapraszam do obserwacji.
*Zdjęcia i treści prezentowane na tym blogu są moją własnością, zabraniam kopiowania.


Copyright © 2017 Ela Lis Make-Up